Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miasta Puck
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

Zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb) lub przydomowych oczyszczalni ścieków

ZGŁOSZENIE DO EWIDENCJI ZBIORNIKÓW BEZODPŁYWOWYCH (SZAMB) LUB PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

Burmistrz Miasta Puck zgodnie z art.3 ust.3 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r.
o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, (t.j. Dz.U.2022. poz. 2519 ze zm.), gminy mają ustawowy obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych na nieczystości płynne (szamb) oraz ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków.

W związku z powyższym zwracamy się do mieszkańców  Miasta Puck, którzy  posiadają
i użytkują zbiornik  bezodpływowy (szambo) lub przydomową oczyszczalnię ścieków
o wypełnienie druku zgłoszenia,  i dostarczenie go do Urzędu Miasta Puck w terminie do 30 kwietnia 2023 roku. Druki zgłoszenia dostępne są w Urzędzie Miasta Puck (Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, pokój 107), na stronie internetowej www.miastopuck.pl w zakładce: Mieszkaniec, Gospodarka Odpadami Komunalnymi, Zgłoszenie do ewidencji  zbiorników bezodpływowych. Wypełnione druki prosimy składać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Puck, pocztą na adres: Urząd Miasta w Pucku, 84-100 Puck, ul. 1-go Maja 13 lub drogą elektroniczną poprzez platformę ePUAP.

Burmistrz Miasta Puck przypomina, że zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 13 września 1996 r.  właściciel nieruchomości, na której znajduje się zbiornik bezodpływowy lub przydomowa oczyszczalnia ścieków, zobowiązany jest do zawarcia umowy z przedsiębiorcą posiadającym zezwolenie Burmistrza miasta Puck na opróżnianie zbiorników bezodpływowych
i przydomowych oczyszczalni ścieków, a w przypadku kontroli do okazania takiej umowy oraz dowodów potwierdzających wywóz nieczystości. Usługę wywozu ścieków mogą wykonywać jedynie przedsiębiorcy posiadający zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych wydane przez Burmistrza miasta Puck 

Jednocześnie informujemy, że pracownicy Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi
i Ochrony Środowiska rozpoczynają kontrolę zbiorników bezodpływowych. W pierwszej kolejności będą sprawdzane umowy oraz rachunki potwierdzające wywóz nieczystości ciekłych.
Właściciele nieruchomości, którzy nie mają jeszcze podpisanych umów na opróżnianie zbiorników bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków powinni uczynić to niezwłocznie.

Zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku
w gminach (tj. Dz. U. z 2022 r., poz. 2519 ze zm.), kto nie wykonuje obowiązków wymienionych w art. 5 ust. 1- podlega karze grzywny. Należy pamiętać, aby zawsze żądać od przedsiębiorcy faktury, w której określona jest ilość wywiezionych ścieków, a w przypadku przydomowej oczyszczalni ilość osadów.

 

Załączniki do pobrania

Lp. Plik Data dodania Liczba pobrań
1 Zgłoszenie.docx (DOCX, 33.13Kb) 2023-02-27 10:53:03 76 razy

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Kamil Syta 27-02-2023 10:53:03
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Kamil Syta 27-02-2023
Ostatnia aktualizacja: Kamil Syta 27-02-2023 10:53:38