Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miasta Puck
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

Przyjmowanie i załatwianie spraw w Urzędzie Miasta Puck

W Urzędzie Miasta Puck sprawy przyjmowane są zgodnie z Instrukcją Kancelaryjną - stanowiącą załącznik do rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych - i załatwiane są zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Podstawowym aktem prawnym określającym tryb przyjmowania i załatwienia spraw  przez Urząd jako organ administracji publicznej jest ustawa z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego.

Jak dostarczyć pismo do Urzędu

Pisma w sprawach załatwianych przez Urząd Miasta Puck mogą być przesyłane do Urzędu drogą pocztową, składane osobiście w godzinach pracy Urzędu  w Biurze Obsługi Klienta / pokój nr 2, parter/ oraz przesyłane elektronicznie za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej.

Urząd Miasta Puck udostępnia elektroniczną skrzynkę podawczą na Platformie ePUAP.
Adres skrzynki podawczej na Platformie ePUAP: /4ml3s3ph5m/esp

Jak korzystać z Platformy ePUAP:

Korzystanie z usług elektronicznych rozpoczynamy od założenia skrzynki kontaktowej na Platformie ePUAP (www.epuap.gov.pl) poprzez zakładkę "Zarejestruj się"
Po zalogowaniu się należy skorzystać z katalogu usług dostępnych w dziale tzw. "Usług centralnych". Jeżeli chcesz załatwić sprawę elektronicznie, a nie została ona ujęta w katalogu usług oferowanym na Platformie ePUAP wówczas skorzystaj z ogólnej karty usług: "Pismo ogólne do podmiotu publicznego"
Więcej informacji na temat korzystania z Platformy ePUAP znajduje się epuap.gov.pl.

Wymagania dotyczące dokumentów elektronicznych  doręczanych do Urzędu Miasta Puck za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP

 1. Dokumenty elektroniczne muszą być opatrzone:
 • kwalifikowanym podpisem elektronicznym, lub
 • profilem zaufanym ePUAP (jak uzyskać profil zaufany znajduje się na stronie obywatel.gov.pl). WAŻNE : punkt potwierdzający profil zaufany znajduje się w Urzędzie Miasta Puck  w Biurze Obsługi Klienta / pokój nr 2, parter/
 • Urząd Miasta Puck akceptuje formaty dokumentów wymienione w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 września 2011 r. w sprawie sporządzania i doręczania dokumentów elektronicznych oraz udostępniania formularzy, wzorów i kopii dokumentów elektronicznych.
 • Maksymalny rozmiar dokumentu elektronicznego wraz z załącznikami nie może przekroczyć 5 MB.
 •  akceptowalne formaty załączników to:
 • DOC, DOCX, RTF, ODT;
 • XLS, XLSX, ODS;
 • TXT;
 • XML;
 • GIF, TIF (TIFF), JPG (JPEG), PNG, SVG;
 • PDF.
- jeżeli zachodzi potrzeba przekazania więcej niż jednego pliku, należy je dostarczyć zarchiwizowane w postaci pliku ZIP.

Dokumenty elektroniczne można dostarczyć do Urzędu Miasta Puck także na informatycznych nośnikach danych. Akceptowane informatyczne nośniki danych: 

 • płyta CD-RW lub DVD-RW,
 • pamięć masowa USB.

Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Gdzie zapoznać się z informacją o sposobach przyjmowania i załatwiania spraw

 1. Informacje o sposobach załatwiania spraw, związanych z tym opłatach, wymaganych dokumentach znajdują się w poszczególnych zakładkach referatów: https://miastopuck.pl/urzad-miasta.html
 2. Aby uzyskać informację o stanie spraw indywidualnych należy kontaktować się z referatem/stanowiskiem w zakresie zadań, którego znajduje się przedmiot danej sprawy.
  Numery telefonów poszczególnych wydziałów dostępne są na stronie: https://miastopuck.pl/urzad-miasta.html lub w poszczególnych kartach informacyjnych. Zakres zadań poszczególnych wydziałów  określa Regulamin Organizacyjny Urzędu.
 3. Na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/gov/sprawdz-czy-dowod-osobisty-jest-gotowy można sprawdzić czy dowód osobisty jest gotowy do odbioru.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Agnieszka Siebert 05-02-2024 15:28:52
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Agnieszka Siebert 05-02-2024
Ostatnia aktualizacja: Paweł Thiel 12-02-2024 10:37:01