Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miasta Puck
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

Miejsca Doraźnego Schronienia

Miejsca doraźnego schronienia (MDS) to tzw. rozwiązania osłonowe (chroniące m.in. przed skutkami ekstremalnych zjawisk pogodowych). W ramach takich rozwiązań wykorzystuje się pomieszczenia istniejących budynków o konstrukcji żelbetowej lub murowanej, usytuowane na najniższej kondygnacji. Dzięki temu możliwe jest zapewnienie skutecznej ochrony np. przed niebezpieczeństwami związanymi z ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi.
W wyniku przeprowadzonej przez Państwową Straż Pożarną inwentaryzacji budynków na potrzeby miejsc doraźnego schronienia (MDS) na terenie miasta Puck zidentyfikowano kilkadziesiąt budowli. Wytypowane miejsca można zlokalizować za pomocą aplikacji dostępnej na stronie http://schrony.straz.gov.pl.Interaktywna mapa pozwala na łatwe i intuicyjne wyszukiwanie najbliższego miejsca schronienia w podziale na kategorie – miejsca doraźnego schronienia, ukrycia i schrony.
 Zachęcamy do skorzystania z aplikacji w celu znalezienia najbliższego miejsca doraźnego schronienia względem Państwa miejsca zamieszkania czy pracy. W przypadku wystąpienia nagłego i ekstremalnego zjawiska pogodowego może nastąpić przerwa w dostępie do korzystania z usług internetowych i tym samym dostęp do aplikacji może być utrudniony lub nawet niemożliwy. Dobrą praktyką jest uprzednie zlokalizowanie najbliższego MDS w stosunku do miejsca planowanego urlopu lub wyjazdu weekendowego. Najwięcej zinwentaryzowanych miejsc doraźnego schronienia (MDS) znajduje się w piwnicach - zarówno w budynkach typu żelbeton, jak i w wielkiej płycie.  Innymi ważnymi miejscami doraźnego schronienia są tunele, garaże, metro oraz fortyfikacje.

Wygląd aplikacji

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Paweł Thiel 11-04-2023 08:47:27
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Paweł Thiel 11-04-2023
Ostatnia aktualizacja: Paweł Thiel 11-04-2023 08:47:27