Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miasta Puck
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

Miejsca zagospodarowania odpadów komunalnych

Podmiot odbierający odpady komunalne na podstawie umowy z właścicielem nieruchomości jest obowiązany do przekazywania odebranych od właścicieli nieruchomości:

1. Selektywnie zebranych odpadów komunalnych bezpośrednio lub za pośrednictwem innego zbierającego odpady do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach; .

Gmina Miasta Puck zgodnie z Planem Gospodarki Odpadami dla Województwa Pomorskiego 2018 wchodzi w skład Regionu Północnego. W skład Regionu Północnego wchodzi 21 gmin z terenu sześciu powiatów województwa pomorskiego. Region liczy ponad 211 tys. mieszkańców.

W regionie Północnym funkcjonują dwie Regionalne Instalacje Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK): Zakład Zagospodarowania Odpadów Komunalnych „Czysta Błękitna Kraina” Sp. z o.o. z siedzibą w Czarnówku oraz RIPOK Chlewnica prowadzony przez przedsiębiorstwo Elwoz Sp. z o.o.

W RIPOK-ach odpady komunalne zagospodarowane są poprzez sortowanie, kompostowanie oraz składowanie pozostałości po sortowaniu.

 

 

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Damian Burno 01-10-2015 13:31:51
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dorota Rambiert 01-10-2015
Ostatnia aktualizacja: Dorota Rambiert 02-01-2020 16:32:58